7 Karışımlı Yaptat Kervansaray kahvesi

Telefon Numaralarımız: (507) 399-8600

Kahve neden uyku kaçırır

        

Kahve neden uyku kaçırır
Kahve hakikaten uykuyu kaçırır mı? Yahut kahve niçin uyku kaçırır

Kahve neden uyku kaçırır?

Biroldukça insan, gece geç saatte kahve içmenin uyku kaçıracağından bahseder. Çoğu süre uykumuzu kaçırmak adına bilerek adıyaman kervansaray kahve içtiğimiz genelikle fazladır.  Fakat nedeni konusunda çoğunlukla kimse bir bilgiye haiz değildir. Peki kahve hakkaten uykuyu kaçırır mı ya da kahve niçin uyku kaçırır?

Bilim insanoğluının yaptığı araştırmalara bakılırsa kahve yalnız uyku kaçırmıyor. Kahvenin ihtarcı özelliği olduğu benzer biçimde vücut saatini de değiştirdiği ortaya çıktı. Meydana getirilen deneyler süresince bilim insanoğluı akşam verilen belli dozdaki kafeinin vücut saatini 40 dakika yavaşlattığını ortaya koydu.Doğrusu yatağa gitmeden önce içilen adıyaman kervansaray kahvesi, uyku hormonunun üretimini geciktiriyor. 

Kahve, içen kişiye zindelik verir, günlük rutininde daha hızlı olmasını ve enerjisini arttırmaya destek verir. Geç saatte kahve yapıp içmek ise ayrıca uyku kaçırdığı ve eğer muntazam bir uyku uyumak istiyorsanız içmemeniz gerektiği tavsiyesi hakikaten doğru bir tavsiyedir. Kahvenin içinde bulunan kafeinin uyarıcı, canlandırıcı etkisinden dolayı, uykunuz kaçıyor ve bu sebeple birlikte kahvenin uykuyu kaçırdığı söyleniyor..